Купити через інтернет і не залишитись у дурнях

Авторські статті
Кількість нечесних способів заробити гроші в Інтернеті збільшується щодня. Липові сайти, які готові продати вам будь-що за найнижчими цінами; роботодавці, які обіцяють швидкі заробітки і просять передплату за «надані матеріали»; підставні «продавці» і «покупці» на торгових платформах… Фантазії шахраїв можна лише позаздрити.
Розглянемо, які способи видурювання грошей у довірливих громадян зараз найпоширеніші.
Скажіть номер вашої карти та пін-код…
Такі слова у телефонній розмові зі «співробітником банку» мають вас насторожити. Будьте певні – з вами говорить шахрай, банки таку інформацію у своїх клієнтів ніколи не запитують.
Досить поширена схема, коли після такого дзвінка людину просять підійти до банкомату та провести будь-яку операцію із банківською карткою."
«Я просто стояв і дивився, як з мого рахунку зникали гроші… Я не знав, як це зупинити», — жаліється постраждалий, якого «кинули» аж на 16 000. Його дочка продавала весільну сукню через «OLX». Покупець знайшовся дуже швидко — подзвонила жінка і назвалася співробітницею харківського комісійного магазину. Гроші за сукню вона пообіцяла переказати на картку. Оскільки своєї картки потерпіла не мала, попросила у батька скористатися його карткою. Через кілька днів «покупець» передзвонила і попросила перевірити, чи прийшла на картку оплата. СМС-повідомлення про надходження вказаної суми не було, тож батько відмовився перевіряти картку. Шахрайка не відступала і вимагала перевірити баланс на рахунку негайно. Врешті-решт чоловік поступився і скористався карткою в банкоматі. За кілька хвилин на рахунку не було й копійки, знятий був навіть кредитний ліміт. Тож ошуканий чоловік мав ще й виплачувати борг банку.
Така схема називається «фішинг» (англ. Fishing – рибалка), і є однією із найпоширеніших в Україні.
Копієчка до копієчки
Покупками в Інтернеті вже нікого не здивуєш. Інтернет-магазинів та посередників, готових замовити вам будь-що і звідки завгодно, не перелічити. Однак є серед них особливі «продавці», які промишляють маленькими сумами. Низькі ціни приваблюють багато покупців, такі шахраї створюють сторінки в соціальних мережах, збираючи компанію на «спільні покупки». За кілька днів, отримавши передплату від жертв, сторінку просто видаляють."
«Я мала на руках чек з Ощадбанку із оплатою, 48 грн, на якому вказувалися особисті дані отримувача грошей. За кілька днів дівчина, з якою я домовилася про закупку іграшок на оптовому сайті, просто видалила свою сторінку. В міліції мою заяву прийняли і сказали, що ця особа вже їм відома за подібними справами», — розповідає ошукана Ірина. На цьому пошуки шахрайки закінчилися. Міліція не розглядає справи, у яких вкрадена сума менше 800 грн. Те, що ошуканих в цьому випадку виявилося аж 30 чоловік, міліцію не зацікавило."
Ще один потерпілий повірив продавцю на чесне слово: «Я замовив шини через „OLX“ у продавця з Чернігова. Переказав 680 грн, але так нічого і не отримав. Через недостатньо велику суму в міліції відмовились приймати заяву». Такі «продавці» не бояться, що їх шукатимуть правоохоронні органи, а потерпілі найчастіше лінуються написати заяву через маленьку суму.
Без роботи і без грошей
У пошуках роботи через спеціалізовані сайти теж є свої ризики. Тут на вас теж полюють шахраї.
Пропозиції «упаковувати диски», «збирати біжутерію», «клеїти конверти» вдома і отримувати за це зарплату вже викликають підозру, тому інтернет-злодії перекваліфікувались і тепер пропонують набирати тексти та робити переклади для їхньої «фірми». Після того, як ви погодились на подібну пропозицію, вас просять оплатити реєстраційний внесок, близько 50-70 гривень, мовляв, це гарантія того, що ви виконаєте роботу. Зрозуміло, як тільки ви переказуєте гроші на вказаний номер, про вас назавжди забувають. Якщо ви все-таки готові ризикнути з подібною роботою, не полінуйтеся попросити контактні данні фірми, що наймає вас, і обов'язково їм зателефонуйте. Як правило, шахраї подібну інформацію не надають.
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати