Як правильно спланувати вихідні

Вічні теми
Вічні теми: Як правильно спланувати вихідні

Сьогодні п'ятниця, а це значить, що скоро буде довгоочікуваний відпочинок. Як правильно і яскраво провести час, не змарнувавши жодної години?

Вихідні — це період відпочинку від роботи, а ще можливість насолодитися вільним часом. Якщо правильно планувати ці дні, часу вистачатиме на найрізноманітніші заняття. Якщо скласти графік заздалегідь, вийде втілити все задумане.
Хтось віддає перевагу у вихідні висипатися, інші відкладають на ці дні домашні справи, одні мріють присвятити цей час близьким, деякі збігають від будь-якої компанії. А іноді необхідно встигнути все, тому доводиться розриватися і турбуватися. Чіткий графік допоможе зробити життя більш передбачуваною, а також дозволить відмовитися від непотрібних дій.

Щоб зробити всі заплановані справи на вихідних, потрібно просто дотримуватися 9 правил.

1. Плануйте. Напередодні вихідних складіть список завдань на суботу–неділю, вкажіть приблизний час на виконання кожного завдання, бо часу може не вистачити, щоб все виконати. А потім обов’язково розставте пріоритети важливості для вас. Пріоритет А – зробити обов’язково і можу зробити тільки я, Б – делегувати, тому що важливо, але може зробити хтось інший, В – виконувати не обов’язково.

2. Черговість. Продумайте черговість виконання завдань від першої до останньої і прокрутіть цю черговість у себе в голові. Якщо десь виникають накладки виправте їх.

3. Пробудження. Прокиньтесь не більше, ніж на дві години пізніше, у порівнянні зі своїм звичайним графіком. Більше спати не має сенсу – ви не додасте собі енергії, а тільки заберете її. Виспатися на тиждень вперед не вийде. Думаю, ви знаєте про що я говорю.

4. Період розгойдування. Щоб не починати відкладати і розтягувати справи, зробіть перший крок відразу після пробудження або «відріжте собі шляхи до відступу». Наприклад, якщо вам потрібно зайнятися прибиранням, то почніть прибирання разом з приготуванням сніданку, або переверніть сміттєве відро на підлогу – метод кардинальний, але працює.

5. З’їжте “жабу”. Відомий принцип свідчить, що найнеприємніше потрібно зробити найпершим. Це реально дуже важливо і дуже потрібно. Інакше воно буде всі вихідні тяжіти над вами і з’їдати всю вашу мотивацію. Можете взагалі нічого не зробити, поки збираєтеся почати виконувати цю задачу.

6. Мінімум перерв. До того моменту як ви втомитеся, не варто робити перерв просто тому, що ви закінчили чергову задачу. Намагайтеся після виконання однієї задачі відразу переходити до іншої. Так ви заощадите час і у вас з’явитися відчуття “метеора”, коли ви робите кожну наступну задачу швидше, ніж попередню.

7. Вимкніть негативні емоції. Як говорять “очі бояться, а руки роблять”. Увімкніть музику в навушниках або в колонках і просто робіть! Не думайте про те, як вам цього не хочеться або як це неприємно. Просто робіть, тому що ви знаєте – це потрібно зробити і крапка.

8. Викреслюйте виконані завдання і заохочуйте себе. Після виконання кожного завдання – викреслюйте його із загального списку. Це дасть вам внутрішнє почуття задоволення та задоволеності собою, а також поліпшить ваш фокус на інших завданнях. І ще придумайте собі призи за виконання всього переліку завдань (половини, третини, чверті). Це точно буде мотивувати вас.

9. Заплануйте собі час на відпочинок. І відпочиньте з чистою совістю. Якщо ви виділите його собі усвідомлено, то вас не мучитимуть докори сумління, що ви “так багато могли б зробити” і т. п. Пам’ятайте, що вихідні так називаються, бо цей час краще присвятити культурному або спортивному відпочинку поза домом. А майже все, що ви запланували на вихідні краще потроху зробити протягом тижня.

Використовуючи ці правила, ви полегшите собі життя у вихідні!

Як вибирати час для справ

Щоб вихідні були цікавими і результативними, розподіляйте заняття правильно. У перший день з ранку потрібно виконати всі важливі справи. Намагайтеся зробити їх швидко, щоб потім просто забути про те, що все це було. Між виконанням обов'язкової роботи можна вставляти і ті речі, що в ходять в список відпочинку, наприклад, дзвінок подрузі або перегляд улюбленого фільму. Коли людина не зробив щось важливе, коли у нього не закінчені справи, він не може розслаблятися повною мірою. Десь у підсвідомості бродить думка про те, що потрібно доробити задумане, і це заважає насолоджуватися відпочинком. Не допускайте цього, робіть все спочатку, а відпочивати вирушайте потім. Відзначайте зроблене в списку, ставте галочку, коли щось вже закінчено. Це допомагає рухатися далі, дарує впевненість, дає сили виконувати щось ще. Кожна позначка буде радувати, наповнювати день сенсом. І в результаті в кінці вихідних буде почуття задоволеності від того, що все пройшло дуже результативно.

Це звичайно далеко неповний список і якщо ви знаєте інші корисні правила – діліться нижче в коментарях!
Сподобалась тема? Поділись з друзями:

0 коментарів

Коментувати